Plánujete novou kuchyň?

A nevíte si rady. Zde uvádíme několik dispozičních řešení kuchyní a jejich pro a proti. Každé řešení je limitované prostorem, ve kterém bude kuchyň umístěna.

Při vytváření projektu kuchyně je nutné brát ohled také na elektroinstalaci a vodoinstalaci a možnost jejich úprav v rámci projektu.

Měli byste brát ohled také na dostatek prostoru pro pohyb v kuchyni. V kuchyni se nejčastěji pohybujete mezi lednicí, dřezem a varným centrem. Mezi těmito místy je dobré si představit trojúhelník. Čím vzdálenější jsou tato místa, tím více se při vaření naběháte. A proto je dobré myslet dopředu a přizpůsobit tomu i řešení Vaší kuchyně.

Pokud si nevíte s plánováním kuchyně rady, navštivte jedno z našich kuchyňských studií, kde Vám poradíme a společně vymyslíme nejlepší variantu.

Co si připravit pro návrh

Pokud jste se rozhodli, že si u nás necháte vytvořit zcela zdarma cenovou nabídku, včetně 3D grafického návrhu, je potřeba připravit si půdorys místnosti a zjistit míry z následujícího seznamu.

  • výška místnosti
  • zaměření oken a dveří
  • výšku parapetů
  • zakreslit stávající vodoinstalace a elektroinstalace
  • zakreslit radiátory, popřípadě trubky a jiná vedení

Schéma instalací

Schéma instalací pro instalatéra a elektrikáře Vám rádi připravíme podle individuálního návrhu kuchyně.

rovna

ROVNÁ LINKA

Klasická paneláková kuchyň. Problémem při tomto uspořádání je nedostatek prostoru. V malé kuchyni je nedostatek pracovního prostoru a u dlouhé kuchyně se zase hodně naběháte. Pokud je to možné, je lepší zvolit jinou variantu.

protilinka

PROTILINKA

Tímto řešením se dá elegantně vyřešit problém rovné kuchyně. Úskalím tohoto řešení je šířka uličky mezi dvěmi stranami kuchyně. Minimální šířka uličky je 100cm, jinak by byl pohyb v kuchyni velmi nepohodlný, ideálně 120cm, pokud to prostor dovoluje. Je vhodné umístit alespoň jedno místo z trojúhelníku na protější stranu.

L

KUCHYNĚ DO "L"

Velmi oblíbené řešení ve většině kuchyní. Pokud je však jedna strana příliš dlouhá, platí zde to co u rovné kuchyně, dlouhá dráha mezi jednotlivími místy. Elegantním řešením je zde umístění mycího centra do rohu kuchyně.

U

KUCHYNĚ DO "U"

Další zalomení kuchyně na další stranu a tím pádem získání většího prostoru. Zase platí pravidlo, že moc velké rozměry jsou na obtíž. Mezera mezi jednotlivými stranami by měla být minimálně 140cm, aby se po kuchyni mohlo pohybovat více členů vaší domácnosti. Dalším zalomením získáme stranu, kterou lze oddělit prostor od kuchyně a využít tuto stranu třeba jako bar.

ostruvek

KUCHYNĚ S OSTRŮVKEM

Máte velký prostor? Moc široký na "L" i "U"? Pak je nejvhodnějším řešením kuchyňský ostrůvek. Můžeme na něj umístit varné centrum, mycí centrum nebo jen pracovní plochu. Na ostrůvek lze napojit i sezení s možností stolování, pokud je dostatek prostoru.

 
Zdravotní obuv Scholl dámská za skvělé ceny. Cars for rent in Prague. Kouzelné chalupy v Čechách i na Slovensku